Prevencia úrazov

Prevencia úrazov

Úrazy sú realitou každého dňa a každého človeka. Od malých poranení a škrabancov až po úrazy, ktoré ohrozujú život a môžu končiť smrťou. Preto je dôležité aby sme úrazom predchádzali a snažili sa dodržiavať zásady bezpečnosti pri všetkom čo robíme.

Najviac úrazov vzniká pri športe a v práci. Pri športoch sa zásady bezpečnosti týkajú viacerých faktorov. Prvým z nich je kvalitná obuv. Práve tá býva kľúčová pri vzniku rôznych úrazov a preto by mal každý človek do svojej obuvi investovať. Rovnako dôležité sú aj ochranné pomôcky týkajúce sa hlavy. Prilba pri športoch, ktoré si ju vyžadujú, by mala taktiež byť prioritou. Úrazy hlavy a krku sú najnebezpečnejšie aké exitujú a preto na ňu netreba zabúdať pri cyklistike, lyžovaní a korčuľovaní. Ochranné pomôcky nie sú len súčasťou športov, ale aj práce. Tu je samozrejme dôležité o akú prácu ide. Prevencia úrazov bude iná v prípade zamestnancov stavby a iná v prípade ľudí čo pracujú napríklad v laboratóriu.

Vo všeobecnosti platí, že by si každý človek mal dať na seba pozor a mal by sa vyhýbať úrazom ako sa len dá. Úrazy môžu zasiahnuť do života aj toho najvitálnejšieho človeka a môžu zmeniť jeho život na nepoznanie. V tomto prípade rozhodne platí, že prevencia a ochrana sú oveľa dôležitejšie ako liečba a odstraňovanie následkov.

Čo by ste si mali pozrieť:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.